
Radosław Szumiec
Parę słów o mnie…
Mam 56 lat. Jestem żonaty, dochowałem się dwóch wspaniałych córek. Mieszkam w Lubartowie i świetnie znam to miasto. Ukończyłem studia wyższe na kierunku administracja, przez wiele lat pracowałem jako kierownik kontroli podatkowych oraz angażowałem się w działalność samorządową. Obecnie sprawuję funkcję zastępcy burmistrza Miasta Lubartów.
Jestem w pełni przygotowany do podjęcia wyzwań i odpowiedzialności związanych z pracą burmistrza. Mam na uwadze przede wszystkim dobro Lubartowa.
Co zrobię jako burmistrz Lubartowa?
- Utworzę sieć komunikacji miejskiej;
- Rozwinę aktywną politykę senioralną;
- Doprowadzę do powstania profesjonalnego żłobka;
- Wesprę działania pozwalające ukończyć budowę kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ulicy Parkowej;
- Skupię się na poprawie infrastruktury, estetyki miasta i powiększeniu terenów zielonych;
- Będę ze wszystkich sił wspierał lokalną przedsiębiorczość;
- Zajmę się szukaniem inwestorów, którzy zapewnią miejsca pracy mieszkańcom oraz wzbogacą budżet miasta;
- Urealnię zasady funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego;
- Poprawię stan bazy sportowej przy miejskich szkołach;
- Zadbam o ekologię i ochronę środowiska poprzez nadzorowanie funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej;
- Postaram się o rozwój kultury w mieście oraz poprawę jej oferty;
- Zbuduję markę Lubartowa, nadam naszemu miastu tożsamość i większą rozpoznawalność;
- Stworzę forum młodzieży lubartowskiej;
- Zatroszczę się o drogi i chodniki w mieście – i to w trakcie jednej kadencji.
Co zrobiłem dla Lubartowa jako zastępca burmistrza?
- W 2012 roku powstał MOSiR, szkolący adeptów piłki nożnej we wszystkich grupach rozgrywkowych. W obecnej drużynie LEWART-u występują głównie wychowankowie klubu. MOSiR prowadzi inwestycję, w ramach której powstało najlepsze na Lubelszczyźnie boisko o sztucznej nawierzchni. W planach jest też ukończenie stadionu piłkarskiego z naturalną nawierzchnią oraz budowa budynku kubaturowego.
- W lipcu 2013 roku rozpoczęło się wdrażanie nowoczesnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, w ramach czego powstał Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. Przeprowadzono rekultywację pobliskich wysypisk odpadów komunalnych. W gminach członkowskich wybudowano Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Zrealizowano program usuwania wyrobów zawierających azbest.
- W infrastrukturze drogowej w latach 2014-2018 przebudowano ulice: Jesionową, Dębową, Partyzancką, Sienkiewicza, Władysława Jagiełły, Hanki Sawickiej, 1 Maja, Kosmonautów, Akacjową, Kozłowiecką. Trwają prace nad Jaśminową i Obywatelską. Zbudowano zatoki parkingowe przy ks. J. Popiełuszki. Przebudowano także: ciąg pieszy łączący 3 Maja z Paderewskiego, drogę boczną Findera, odwodnienie skrzyżowania Nowodworskiej z drogą do Solbetu, parking przy Lubelskiej.
- Na ulicach Henryka Sienkiewicza, króla Jana III Sobieskiego oraz Piaskowej pojawiło się oświetlenie uliczne.
- Powstało przejście dla pieszych przy dworcu PKP. Poza tym na bieżąco biorę udział przy budowie doraźnego przejścia przez tory w związku z blokadą głównego przejścia przez ruch towarowy pociągów.
Głosując na mnie, zyskacie obietnicę sprawnego, nowoczesnego i oszczędnego zarządzania Lubartowem, a także gwarancję rozwoju gospodarczego, ekonomicznego, kulturalnego i sportowego.